3 Ekim 2009 Cumartesi

Yurdum İnsanı...


Bugun internette gezerken yine bize özel bir habere rastladım.Aslında birazda adama hak vermedim değil.Zaman kötü nede olsa...
Başlık aynen :Kredi kartı sıkışınca ATM'yi zincirledi

Detaylar ise şu şekilde:

Sivas'ta kredi kartı ATM cihazına sıkışan bir kişi, çağırdığı banka görevlilerinin gelmediğini öne sürerek kartın başkalarınca kullanımını önlemek için ATM kabinini zincirle kilitledi.

Alınan bilgiye göre, Kemal C, kredi kartının hesap ekstresini kontrol etmek için Pulur Mahallesinde bir bankaya ait ATM cihazının bulunduğu kabine girdi.

Kemal C, kredi kartının cihazın içerisinde kalması üzerine banka görevlilerinden yardım istedi. Kartını almak için ATM cihazının önünde bir süre bekleyen Kemal C, daha sonra bir arkadaşını kabinin önünde bırakarak banka şubesine gitti.

Durumu görevlilere bildirdikten sonra tekrar ATM kabinine dönen Kemal C, çağırdığı görevlilerin yardım için gelmediği gerekçesiyle cihazın bulunduğu kabinin kapısına asma kilit ve zincir vurarak kilitledi. Banka görevlilerinin kendisiyle irtibata geçmesi için kabinin giriş kapısına cep telefonu numarasını da yazan Kemal C, daha sonra buradan ayrıldı.

ATM kabininin önüne giden banka görevlileri, kabinin kapısına zincir vurularak kilitlendiğini görünce durumu polise bildirdi. Kabinin kapısına zarar verildiğini öne süren görevliler, Kemal C'den şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine ATM cihazının önüne gelen polis ekipleri, Kemal C. ve banka görevlileriyle görüştü. Kemal C. ile bazı görevlilerin zaman zaman tartıştığı görüldü. Polis ekiplerinin her iki tarafla görüşmesi sonucunda, taraflar birbirlerinden şikayetçi olmaktan vazgeçti. Kemal C, daha sonra elindeki anahtarla kabinin kapısını açtı. ATM cihazında kalan kartın görevlilerce Kemal C'ye teslim edileceği belirtildi.

Bu arada, ATM cihazının kapısının zincir ve asma kilitle kilitlendiğini fark eden vatandaşlar şaşkınlık yaşarken, kimileri ise gülmekten kendini alamadı.

Hesap ekstresini kontrol etmek için kredi kartını ATM cihazına taktığını belirten Kemal C, ''Şifresi bilinmiyor denildi, şifre kontrolü uyarısı verdi. Bir arkadaşı burada bıraktım, bankaya gittim'' dedi.

Banka görevlilerinin 'Hiç yardımcı olamayacağız, git orayı bekle' dediklerini öne süren Kemal C, ''Ben de geldim, burada nerede bekleyeceğim, kaç saat bekleyeceğim belli değil, kilit vurdum gittim. Buraya da cep telefonu numaramı yazıp bıraktım'' diye konuştu. Kemal C, kendisini ''sağlama almak'', kartının başkalarınca kullanılmasını önlemek için kabin kapısını zincir ve asma kilitle kilitlediğini söyledi.

Bu arada, Sivas'ta yaklaşık 4 saat süreyle GSM operatörleri ve bazı bankaların ATM cihazları hizmet veremedi. Bazı bölgelerde internet erişiminde de sıkıntı yaşandı.

29 Eylül 2009 Salı

Hartt Diye Isırmış!


Taaa küçüklüğümüzden beri duyduğumuz bir deyim vardır gazetecilik dünyasında: "Köpeğin adamı değil, adamın köpeği ısırması haberdir"
Haddi len dediğimiz bu olay Kanada'da gerçek olmuş. Anadolu Ajansına göre haberin detayları şöyle:
Kanada'nın Saskatchewan eyaletine bağlı Saskatoon kenti sakinlerinden Jonathon Schacher, komşusunun köpeği ile kavgaya tutuşan pitbull terrier cinsi köpeğine sözünü dinletemeyince burnundan ısırdı. Saskatoon;da günün adamı haline gelen Jonathon Schacher, olayı şöyle anlattı:

''Evimin arka bahçesi, hayvanın çıkamayacağı kadar yüksek çitle çevrili. Köpeğimi zaman zaman hem gezmesi hem de bazı komutları öğrenmesi için oraya salıveriyorum. O gün de köpeğim arka bahçede idi. Birden dışarıdan çığlık ve bağrışma sesleri duydum. Pencereden baktığımda, komşumun köpeği ile benimki birbirine girmişlerdi. Koşup ayırmaya çalıştım olmadı. Verdiğim hiçbir komutu yerine getirmedi. Komşunun köpeğinin burnunu yakalamıştı ve bırakmıyordu. Ben de son çare olarak onun burnundan ısırdım. Canı yanmış olmalı ki, diğer köpeği bıraktı.''

Jonathon Schacher, ''Ben onu ısırdıktan sonra inanılmaz şekilde biranda sakinleşti ve gelip yanıma oturdu'' dediği köpeğinin, adeta özür dilercesine kendisinin yüzünü yaladığını sözlerine ekledi.

İşte böyle... Dünya tersine dönmeye başlıyacak yakında.

27 Eylül 2009 Pazar

U3-X vs Ginger Büyük Kapışma


Hondanın Yeni İcadı, Amerikanın Ginger'ına kafa tutuyor
"İnsanlarla uyum" anlayışını izleyen Honda Motor Co., Ltd., yeni bir kişisel mobilite teknolojisi geliştirdi ve tıpkı insan yürüyüşü gibi ileri, geri, yana ve çapraz olmak üzere tüm yönlerde serbest hareket sağlamak için, sürücünün bacakları arasına rahatça uyum sağlayan kompakt bir deneysel cihaz olan U3-X'i tanıttı. Honda, cihazın pratikliğini mükemmelleştirmek için, gerçek şartlarda yapılan deneyler de dahil olmak üzere, cihaza ait araştırma ve geliştirme çalışmalarını sürdüreceğini duyurdu.

Bu yeni kişisel mobilite cihazı, sürücünün üst bedeniyle eğildiği sırada hareket, dönüş ve durma eylemlerinin gerçekleştirilmesini mümkün kılıyor. Bu gelişmeler, Honda'nın insansı robotu ASIMO'nun teknolojik araştırmaları sırasında geliştirilen Honda denge kontrol teknolojisinin kullanılması ile sağlandı. Yeni mobilite aracı, ileri ve geri yönelimin yanı sıra, doğrudan sağa, sola ve çapraz yönlere dahil olmak üzere tüm yönlere hareket sağlıyor. Bunun yanı sıra, bu kompakt boyutlu ve tek tekerlekli sürüşe sahip kişisel mobilite cihazı, sürücünün ayak dayanaklarından zemine kolaylıkla ulaşmasını sağlayarak ve sürücüyü diğer insanlar veya yayalarla hemen hemen aynı göz seviyesinde konumlandırarak, hem kullanıcısına hem de çevredeki diğer insanlara iletişim kurabilecek şekilde tasarlandı.

Yeni nesil bir mobilite sunmak için çalışan Honda, Wako, Saitama, Japonya'da bulunan Honda R&D Co., Ltd. Temel Teknoloji Araştırmaları Merkezi'nde ASIMO, yürüme desteği cihazları ve U3-X dahil olmak üzere, robot araştırmalarını 1986'dan beri sürdürmektedir .
haber: chip.com.tr
 

Hakkımda

M. Sami Akkuş 1984 doğumlu kendi halinde biridir. Böyle web denemeleriyle uğraşmak hobilerindendir. Uzatmalı Jeoloji Mühendisliği öğrencisidir. Gece karanlığını ve kafasını dinlemeyi çok sever...

Site Info

Bu site Gencmesaj Network ailesinin bir ürünüdür.

Kimler var?

    Üç Tunç Tas Has Vişne Hoşafı Copyright © 2009 Community is Designed by Bie