18 Eylül 2009 Cuma

Merak etmeyin Cocacola değildir...


merhaba sevgili Visne Hoşafı takipçileri...

Sıcak bir ramazan gününde açlık hislerimiz tavan yapmışken yine birlikteyiz.

Bugun haberleri okurken öyle bir başlık dikkatimi çektiki adeta şok oldum ve hemen sizlerinde bunu duymasını istedim.
Başlık aynen şu şekildeydi "Cola alıp eve gitti. Yemekte şişeyi tam açacaktı ki gözlerine inanamadı. Colanın içinde hamam böceği yüzüyordu. "

Tam bunu okuduğum anda içimi tuhaf bir korku kapladı.Acaba "O" muydu diye.
Neyse hemen haberi okumaya başladım.Haberin detayları şu şekildeydi:
Adana'da bir mühendislik firmasında işçi olarak çalışan Eser Erduru, yaklaşık bir hafta önce iş çıkışı iftar için marketten 1,5 litrelik bir gazlı içecek alarak evine gittiğini söyledi.

Evde yemeğe oturdukları sırada açmak için eline aldığı gazlı içeceğin içerisinde böcek türü bir şey gördüğünü belirten Erduru, ''Ben ve evde bulunanlar büyük şaşkınlık yaşadık. Ünlü bir firmanın ürününde böyle bir şeyle karşılaşacağımızı düşünmezdim. Böceği görenler bu markayı içmekten vazgeçiyor'' dedi.

İşte tam bunu okuduktan sonra haberdeki resimden kola şişesinin tahmin ettiğim şey olmadığına karar verdim.O andan sonra ne açlık kaldı nede susuzluk :)
Çünkü her geçen gün bağımlısı olduğumuz madde hakkında ileri geri atıp tutuyorlar.

Bu arada bu detayıda atlamayalım: Kapalı şişedeki böceği, bilir kişi nezaretinde noterden onaylatan kişi, yasal süreç başlattığını bildirdi.

14 Eylül 2009 Pazartesi

Kontör Yükleme Derdi Sona mı Eriyor ?


Aman bitti,1 tane kaldı onlada anca çağrı atıyorum,eksiye düştü,kanka bana bi 20 kontörcük yollasana devri kapanıyor.....

Ramazan ın sonlarına yaklastığımız şu günlerde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) enteresan bir açıklama ile karşımıza çıktı.BTK dan yapılan açıklamaya göre 6 ay içinde, ön ödemeli hat abonelerine kontör yerine dakika satılacağını duyurdu.
Artık operatörler 20 saniyede atan kontör yerine dakika satacak.Kararın alınmasına sebep olarak kullanıcılardan gelen " Kontörlerimiz, bitmesi gereken süreden önce bitiyor, şu kadar kalmış olması gerekirken bu kadar kalmış" gibi şikayetler gösteriliyor.
6 aylık geçiş süresi sonunda ise operatörler 100 kontör yerine 100 dakika,250 kontör yerine 250 dakika satmaya baslayacak..
 

Hakkımda

M. Sami Akkuş 1984 doğumlu kendi halinde biridir. Böyle web denemeleriyle uğraşmak hobilerindendir. Uzatmalı Jeoloji Mühendisliği öğrencisidir. Gece karanlığını ve kafasını dinlemeyi çok sever...

Site Info

Bu site Gencmesaj Network ailesinin bir ürünüdür.

Kimler var?

    Üç Tunç Tas Has Vişne Hoşafı Copyright © 2009 Community is Designed by Bie